PRZENOŚNIKI PNEUMATYCZNE

Firma EST – Ekologiczne Systemy Transportowe Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Macwber-Mactenn oferującej specjalistyczne systemy transportu pneumatycznego. Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania dostosowane do ich potrzeb w zakresie transportu, które bazują na najbardziej zaawansowanych technologiach transportu surowców gęstych z niską prędkością. Zapewniamy również sprawdzoną technologię kontrolowanego wtrysku surowców i zawory ciśnieniowe dla sypkich materiałów ściernych.

Pompy firmy Macwber-Mactenn działają w oparciu o zasadę transportu pneumatycznego w fazie gęstej, w której materiał transportowany jest wzdłuż rurociągu przy niskich prędkościach przesyłu, a więc przy prędkościach tzw. skokowego ruchu cząstek masy materiału. Przy zadanej prędkości, która jest różna w zależności od rodzaju transportowanego materiału, materiał porusza się wzdłuż rurociągu w cyklu wydm lub porcji pomiędzy korkami powietrznymi. Takie warunki pracy pozwalają na uzyskanie prędkości transportu materiału o stopień niżej od prędkości skokowej ruchu cząstek, zapewniając w ten sposób bezproblemowy transport materiału wzdłuż rurociągu, co pozwala na unikanie problemów występujących w transporcie materiałów z wysokimi prędkościami.

Każda z pomp wyposażona jest w specjalny zawór pneumatyczny Inflatek® Zawór ten jest opatentowanym rozwiązaniem konstrukcyjnym firmy Macwber-Mactenn i dostarczany jednie przez tą firmę. W odróżnieniu od tradycyjnych zaworów łopatkowych albo zaworów motylkowych, zawór Inflatek® pracuje z prawie każdym materiałem, począwszy od gęstych materiałów ściernych, a skończywszy na mieszaninach szlamów. Zawory Inflatek® mogą pracować do temperatury 400oC, oraz charakteryzują się długimi cyklami pracy powyżej 500 tysięcy pomiędzy kolejnymi inspekcjami.

Transport pneumatyczny firmy Macwber-Mactenn charakteryzuje się:

  • niskim zużyciem powietrza transportowego oraz niskim zużyciem energii
  • wysokimi wydajnościami transportowymi do 1000 m3/h
  • możliwością transportu materiałów o wysokich temperaturach nawet do 600oC
  • możliwością transportu materiałów o uziarnieniu do 50mm
  • długościami linii transportowych do 2 km.
przenośniki pneumatyczneprzenośniki pneumatyczne

Dowiedz się więcej   Odwiedź stronę producenta