URZĄDZENIA DO PRODUKCJI OLEJÓW

PRASY ŚLIMAKOWE DO EKSTRAKCJI OLEJÓW ROŚLINNYCH SPOSOBEM NA ZIMNO

Prasy RASMA dostarczane przez naszą firmę, a produkowane są przez naszą firmę partnerską w Bułgarii i charakteryzują się tym, że proces ekstrakcji prowadzony jest na zimno, bez wcześniejszego podgrzewania. Jako materiał do ekstrakcji możemy podawać: Słonecznik niełuszczony Słonecznik łuszczony Sezam łuszczony Pestki z dyni „Paznokieć damski” Orzech włoski, Morela, Migdał, Orzeszki ziemne, Rzepak, Gorczyca, i inne.

Proces ekstrakcji w naszych urządzeniach wyróżnia to, że nie ma konieczności prowadzenia wstępnej obróbki ziarna (łuskanie, mielenie, podgrzewanie). Oleje wyprodukowane z ziaren słonecznika, sezamu, migdałów, pestek dyni, orzeszków ziemnych, orzechów włoskich i pestek moreli, zyskały pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia Bułgarii. Ponieważ oleje te nie są poddawane rafinacji dlatego zachowują smak i zapach materiału z którego został otrzymany.

Temperatura oleju na wyjściu wynosi 50 stopni, wobec czego zachowane są wszystkie witaminy w oleju. Jest to szczególnie ważne witamin z dla grupy E które są naturalnym środkiem konserwującym nie dopuszczającym do utleniania lub zjełczania. Gwarancja świeżości wynosi 6 miesięcy ale w praktyce wynosi on 1 rok. Dostarczamy urządzenia o wydajnościach 50, 150 lub 300 kg/h, o mocach odpowiednio 4, 7,5 i 15 kW.

produkcja olejów

PRASY FILTRACYJNE

Dostarczamy do pras ślimakowych specjalne prasy filtracyjne:

  • „FP1” - 6 sztuk ram – 1,08 m2 powierzchni filtrującej
  • „FP2” - 12 sztuk ram – 2,16 m2 powierzchni filtrującej
  • „FP3” - 18 sztuk ram – 3,24 m2 powierzchni filtrującej
  • „FP4” - 24 sztuk ram – 4,32 m2 powierzchni filtrującej

Każdy filtr wyposażony jest w pompę „A 10 X”, zasilaną silnikiem trójfazowym o mocy 0,37 kW. Wszystkie prasy filtrujące przedmuchiwane są powietrzem w celu (osuszenia) osadu. W zależności od wydajności linii do produkcji oleju, można wybrać różne modele pras filtrujących lub ich dowolną kombinację.

produkcja olejów

URZĄDZENIE DO PRODUKCJI CHRUPEK KUKURYDZIANYCH I PSZENNYCH

Urządzenia "GRIZZLY 01"dostarczane przez naszą firmę, a produkowane są przez naszą firmę partnerską w Bułgarii, umożliwiają produkcję chrupek w sposób naturalny bez konserwantów z grysiku pszennego lub kukurydzianego. Wydajność urządzenia 30 – 40 kg/h surowca wejściowego, zapotrzebowanie mocy 7,5 kW. Masa urządzenia 260kg. Urządzenie to charakteryzuje się wysoką jakością produkcji, a jednocześnie łatwą obsługą. Otrzymany produkt posiada bardzo dobry wygląd, strukturę i smak. Produkt jest praktycznie sterylny, dzięki temu, że proces prowadzony jest w wysokich temperaturach wynoszących około 125 – 130 stopni.

produkcja chrupek