Mobilne systemy produkcji peletu

zastosowanie

Przedstawiamy Państwu najnowsze rozwiązania w układach produkcji peletu jakimi są mobilne czyli przewoźne linie do produkcji peletu z biomasy roślinnej, i innych odpadów roślinnych m.in. kompostu, odpadach powstających w hodowli zwierząt (gnojowice) odpadach powstających w biogazowniach, ale również wszystkich innych odpadów organicznych, w tym z oczyszczalni ścieków, których wilgotność nie przekracza 70%.

Układ napędzany może być silnikiem elektrycznym, ale również na życzenie klienta dostarczamy generator na diesel, tak aby jednostka była całkowicie niezależna i umożliwiała jej zastosowanie w dowolnych warunkach.

Układy te są wyposażone w specjalny system mielący, (istnieje możliwość podawania materiału nawet w postaci past), w którym następuje równoczesne suszenie i mielenie materiału, a produkt końcowy charakteryzuje się wysokim stopniem umielenia nawet do wielkości 200 mikrometrów i wilgotności do 8%. Tak zmielony materiał nadaje się do wykorzystania w wielu różnych technologiach w tym do procesu peletyzacji.

zastosowanie

System peletyzacji został specjalnie opracowany dla różnych materiałów roślinnych, w którym uzyskujemy pelet o wysokich własnościach fizyczno-mechanicznych.

zastosowanie

Identyczne układy dostarczamy jako jednostki stacjonarne. Wówczas eliminujemy 11 elementów zakładu produkcji peletu.

zastosowanie

Powyżej Stacjonarna linia do produkcji peletu z wykorzystaniem 4 maszyn mieląco-suszących i dwóch peleciarek – wydajność 10 t/h

zastosowanie