KUCHNIE NA BIOMASĘ

Firma nasza dostarcza na rynek Polski nowoczesne systemy do gotowania, pieczenia i ogrzewania domu oparte na spalaniu biomasy. Są to nowoczesne kuchnie do spalania drewna, brykietów drzewnych oraz brykietów ze słomy. Istnieje również możliwość wyposażenia kuchni w specjalny dodatkowy palnik do spalania peletów z drewna lub słomy, a wówczas kuchnia zasilana może być dwoma rodzajami paliw.

Szczegóły techniczne zastosowanych rozwiązań oraz materiały z których kuchnie są wykonane sprawiają, że produkt ten jest wysokiej jakości i zapewnia spełnienie nawet najbardziej wymagających potrzeb naszych klientów.

Opatentowany specjalny system spalania "JETFIRE" zapewnia wysoką temperaturę spalania, wysoką efektywność wykorzystania paliwa do 84%, niskie koszty uzyskania ciepła, łatwość obsługi, niższą szybkość spalania, wyższą temperaturę powierzchni grzewczej (płyty do gotowania), krótszy czas nagrzewania się, przyjazne środowisku warunki spalania, większą redukcję emisji CO2 oraz spełnienie surowych norm BIMSCH Niemieckich oraz SLRV Austriackich.

Nasze kuchnie nie wymagają ani PRĄDU ani GAZU, by możliwe było przygotowanie posiłku dla CIEBIE i twojej rodziny. Regulacja temperatury piekarnika oraz płyty grzewczej regulujemy poprzez ilość dostarczanego powietrza do komory spalania paliwa. Regulację ilość dostarczanego powietrza do komory spalania paliwa dokonujemy za pomocą dwóch pokręteł umieszczonych z przodu kuchni.

system jetfire

Dostępne są różne modele oraz wielkości komory piekarnika. Mogą mieć stylowy wygląd kuchni sprzed lat lub kuchni nowoczesnych.

kuchniakuchnia
kuchniakuchnia
kuchniakuchnia

Dostępne są różne modele oraz wielkości komory piekarnika. Mogą mieć stylowy wygląd kuchni sprzed lat lub kuchni nowoczesnych.

akcesoriaakcesoria
akcesoriaakcesoria

Istnieje możliwość podłączenia kuchni do wlotu kominowego na trzy sposobu: od tyłu kuchni, z boku kuchni oraz z góry kuchni. Możliwość zabudowy identycznej jak tradycyjnych kuchni gazowych lub elektrycznych. Mogą stanowić również jednostki grzewcze samodzielne.

zabudowazabudowa
zabudowazabudowa
zabudowazabudowa

Kuchnie na biomasę można również łączyć z kuchniami standardowymi tworząc tzw. kuchnie combi za pomocą specjalnej konstrukcji ramowej wykonywanej na zamówienia. Taki system spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

zabudowazabudowa

Najnowszym rozwiązaniem jest specjalnie skonstruowany i dostarczany na życzenie palnik na pelety. Palnik ten jest automatycznie sterowany i pozwala na bezobsługową prace kuchni. Należy jedynie napełniać zbiornik paliwa peletami i ustawić pracę palnika. Moc palnika regulowana w zakresie od 2,5 do 7 kW.

kuchania na peletykuchania na pelety
kuchania na peletykuchania na pelety

Można system podłączyć do termostatu umieszczonego w pokoju, a kuchnia włączy się automatycznie o określonej przez nas godzinie. Układ rozpocznie pracę i uruchomi się proces ogrzania kuchni. Po osiągnięciu właściwej temperatury układ wyłącza się. A, zatem zapomnijmy już o zimnych kuchniach nad ranem oraz po ciężkim dniu naszej pracy.

ogrzewanie

Cechy charakterystyczne to: niższe koszty energii, większa łatwość obsługi, ze względu na dłuższy czas spalania, możliwości w pełni automatycznego ogrzewania, możliwość przygotowania ciepłej wody lub ogrzewania centralnego, doprowadzenie zewnętrznego źródła powietrza do komory spalania odpowiedni dla domów pasywnych i energooszczędnych, długa żywotność elementów, wysokość palnika do 92 cm.

Dostarczane przez nas kuchnie znalazły już szerokie zastosowanie w Europie i mamy nadzieję, że znajdą również i zainteresowanie z Państwa strony.