Kogeneratory na oleje roślinne

Przedstawiamy układ kogeneracyjny do produkcji ciepła i prądu przez spalanie różnego rodzaju olejów roślinnych. Kluczową zaletą tych systemów jest oszczędność energii wraz brakiem szkodliwości dla środowiska naturalnego poprzez wprowadzanie zdecentralizowanych jednostek energetyczno-cieplnych. Ponieważ energia elektryczna i ciepło wytwarzane są w sposób zdecentralizowany ( na miejscu), gdzie są również bezpośrednio wykorzystywane, straty ograniczone są do minimum.

Warunkiem skutecznego wykorzystania kogeneracji oraz optymalnego ich wykorzystania są systemy, w których zapotrzebowanie na ciepło i prąd jest stałe czyli idealnie nadają się one w przemyśle, rolnictwie, obiektach rekreacyjnych w tym basenach, szpitalach, obiektach sportowych, terapeutycznych, hotelach czy szkołach.

Systemy kogeneracyjne wyposażone są w silniki Diesla, przeznaczony do pracy w warunkach ciężkich. Opracowany nowoczesna konstrukcja silnika diesla została dostosowana do jakości dostarczanego paliwa oraz zgodne z wysokimi standardami jakości. Opracowane zmiany dotyczą głównie pompy zasilającej, wtrysku i dysz.

Przemysłowe silniki na olej roślinny przeznaczone do produkcji energii wyposażone są w generator, a ciepło powstające z układu chłodzenia silnika i układu wydechowego z wymiennika ciepła przesyłane jest bezpośrednio do sieci. Generator pracuje równolegle z siecią lub może być dedykowany dla wyznaczonego obwodu lub stanowić jednostkę samodzielną.

Obecnie oferujemy systemy na olej roślinny o mocy od 45 do 420 kWel. Nasze systemy obejmują silniki wraz generatorami na zabudowanej ramie wsporczej, stanowiąc jednostki gotowe do użycia bezpośrednio po zamontowaniu na miejscu ich przeznaczenia, z kontrolą pracy sieci elektrycznej.

Dostarczamy dwa układy otwarty, gdzie hałas nie jest problemem czyli bez ochrony przed hałasem (hałas 105 dB) oraz system z izolacją akustyczną który może być umieszczony w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak kotłownie i piwnice (hałas 68 dB).

zastosowanie