KOGENERATORY MAŁEJ MOCY

Kogenerator Powertherm to właściwy wybór dla twoich potrzeb. Zaspokajając dostawy energii i ciepła, zapewnia bezpieczeństwo dla Ciebie i twojego Biznesu. Łatwość dopasowania jednostki do istniejącego systemu grzewczego lub jego wymiany, sprawia, że jest on bardzo interesującą alternatywą tradycyjnych systemów grzewczych. A zatem kogeneratory Powertherm dają Ci możliwość produkcji własnej energii i ciepła, spełniając przy tym warunki ekologii i opłacalności inwestycji. W rezultacie możesz ograniczyć swoje wydatki na energię elektryczną do 50%.

Nowatorskie rozwiązanie jednostki kogeneracyjnej PowerTherm

Jednostka PowerTherm produkuje jednocześnie prąd i ciepło z całkowitą sprawnością sytemu wynoszącą blisko 90%. Wydajność jednostki regulowana w zakresie 5 do 20 kW energii elektrycznej i odpowiadająca temu wydajność cieplna w zakresie 10 do 43 kW. Źródło stanowi gaz ziemny, LPG, biogaz oraz gaz odpadowy. Specjalna konstrukcja jednostki poprzez maksymalną możliwą utylizacje źródła energii po stronie produkcji prądu elektrycznego zapewnia obniżenie emisji CO2 do 70% w porównaniu do scentralizowanej jednostki wytwarzającej samą energię elektryczną.

zasada działania

Specjalna konstrukcja silnika

W przeciwieństwie do innych jednostek kogeneracyjnych w jednostce PowerTherm zastosowano silnik o specjalnej konstrukcji, która do tej pory wykorzystywana była jedynie w układach przemysłowych. Konstrukcja silnika zapewnia 40 000 godzin eksploatacji przed niezbędną główną kontrolą, co innymi słowy oznacza przebieg około 2 miliony kilometrów czyli więcej niż 47-krotne okrążenie kuli ziemskiej ! Korpus silnika oraz głowice silnika wykonane są ze specjalnych odlewów. Prędkość obrotowa silnika zaprojektowana została poniżej 3000 obr/min, co sprawia, że żywotności silnika jest bardzo długa.

czas pracy

Super nowoczesność technologicznych rozwiązań dla więcej niezależności

PowerTherm wyposażony jest w stały wirnik magnesu prądnicy umieszczony na wale korbowym – bez łożyskowania, styk ślizgowy lub cewka wzbudnicy. Synchroniczny generator działa bez zużycia z efektywnością większą niż 96%. Moc wyjściowa dostarczana jest do sieci niskiego napięcia przez regenerator z cos φ = 1. Takie rozwiązanie ułatwia stosowanie się do przepisów z VDEW oraz innych krajów UE.

czas pracy

Mała przestrzeń instalacji dzięki zwartej konstrukcji

Moduł PowerTherm może być w prosty sposób zintegrowany z istniejącym systemem. grzewczym. Jego główne cechy to małe wymiary, łatwość obsługi, i brak konieczności przebudowy komina. Wspólne użytkowanie jednostki kogeneracyjnej wraz z bojlerem przy szczytowym obciążeniem jednostki stanowi dodatkową ochronę jednostki. W zależności od zastosowań łatwo możesz zintegrować jednostkę PowerTherm z układem powrotnym paliwa. Ponadto proponujemy inne rozwiązania i warianty podłączeń jednostki, tak aby dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

zabudowa

Dowiedz się więcej, przeczytaj referencje:     Dowiedz się więcej     Referencje 1    Referencje 2